تحلیل و مشاوره سرمایه‌گذاری


گروه مالی نهایت‌نگر در کنار خدمات کارگزاری، برای کمک به تصمیم‌گیری بهتر و سودآورتر در طول مدت سرمایه‌گذاری، خود را موظف به حضور در کنار مشتریان می‌داند و به تناسب خدمات مشاوره‌ای و تحلیلی بازار سرمایه را به ایشان ارایه می‌نماید.

واحد مشاوره سرمایه‌گذاری گروه مالی نهایت‌نگر، با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و متعهد، تحلیل‌ مستمر بازار و اوراق معاملاتی را در دستور کار خود دارد تا بتواند به بهترین شکل توصیه‌های مشورتی خرید، فروش یا نگه‌داری اوراق بهادار را به مشتریان ارایه دهد یا در مورد روند قیمت و عرضه و تقاضای اوراق بهادار در آینده اظهار نظر نماید.

مشاوره عمومی
مشاوره اختصاصی
سایر خدمات

مشاوره عمومی


مشاوره در قالب عمومی، با هدف ارتقای سطح عمومی آگاهی فعالان بازار سرمایه صورت می‌گیرد. واحد مشاوره سرمایه‌گذاری با بهره‌گیری از رسانه اجتماعی-تحلیلی بازار سرمایه (ارشن)، اقدام به انتشار اخبار، بررسی‌ها و تحلیل‌های بازار سرمایه می‌نماید. عموم فعالان بازار سرمایه می‌توانند با عضویت رایگان در رسانه ارشن، به این اطلاعات و تحلیل‌ها دسترسی داشته باشند. همچنین امکان طرح پرسش، بحث و تبادل نظر پیرامون تحلیل‌ها و مطالب منتشر شده فراهم شده‌است.

مشاوره اختصاصی


خدمات مشاوره اختصاصی، با انعقاد قرارداد مشاوره و به مشتریان کارگزاری نهایت‌نگر ارایه می‌شود. در این روش، هر سرمایه‌گذار با توجه به عامل‌های مختلفی از جمله مقدار سرمایه، درجه ریسک پذیری، علاقه‌مندی‌های شخصی، ترکیب سبد سرمایه‌گذاری و... مشاوره منحصر به خود را دریافت می‌کند. پیشنهاد ترکیب بهینه پورتفوی، بررسی و تحلیل تکنیکال و بنیادی سهام در صورت درخواست مشتری، ارایه پیشنهادات خرید، فروش یا نگه‌داری اوراق به مشتری، ارایه تلنگر‌های خرید با اهداف قیمتی و زمانی مشخص و... از جمله این خدمات می‌باشد. در حال حاضر این خدمات به سه صورت قابل ارایه است:

 
حضوری
در این روش، ارایه خدمات مشاوره به‌صورت حضوری و از طریق تشکیل جلسه اطلاع رسانی بین مشاور (و کارشناسان مربوطه) و سرمایه‌گذار صورت می‌گیرد.
 
تلفنی
براساس این روش، خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری، از طریق تلفن و برای سرمایه‌گذاران مجاز ارایه می‌شود.
 
آنلاین
طبق این روش، ارتباط میان سرمایه‌گذار و مشاور وی، بر بستر اینترنت به‌صورت آنلاین یا آفلاین فراهم می‌شود.

سایر خدمات


علاوه بر موارد اشاره شده، سایر زمینه‌های ارایه مشاوره در شرکت کارگزاری نهایت‌نگر به شرح زیر می‌باشد :

 • ارایه مشاوره در زمینه‌های عمومی اقتصادی / مالی
 • ارایه مشاوره درخصوص، ساز و کارهای سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس، فرابورس و بورس کالا و بورس انرژی
 • ارایه گزارش در زمینه متغیرها و مولفه‌های کلان اقتصادی و استعداد سرمایه‌گذاری
 • ارایه گزارش تحلیلی از بازارهای مالی، صنایع مختلف و شرکت‌ها، بنا به درخواست سرمایه‌گذار
 • بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و اظهارنظر راجع به توجیه‌پذیری اقتصادی‌مالی هر یک
 • مشاوره در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار، شامل تهیه طرح امکان‌سنجی بانک‌پذیر و طرح تجاری کسب‌وکار
 • مشاوره و کمک به طراحی و اجرای نظام تامین مالی طرح‌ها و شرکت‌های سرمایه‌پذیر
 • بررسی نظام کنترل مدیریتی و حسابداری مالی-صنعتی شرکت‌ها
 • مشاوره در طراحی و تشکیل انواع نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس، نظیر کارگزاری‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری عام، شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری، هلدینگ‌های تخصصی یا چندرشته‌ای، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق‌های زمین و ساختمان و....
 • مشاوره در زمینه مدیریت ریسک‌های مالی بنگاه‌ها
 • مشاوره در زمینه ادغام، تملک، تغییر و تجدید ساختار مالی و سازمانی شرکت‌ها
بلی
خیر